Komnaty w kwiaty – relacja z warsztatów

Na co dzień Królikarnia kusi nastrojową zielenią, ławkami schowanymi pośród starych drzew i alejkami wijącymi się między zakamarkami parku. A 7 sierpnia, podczas kolejnych warsztatów dla dzieci, dodatkowo rozkwitła kwiatami w kolorach rokoka.

Komnaty w kwiaty

W XVIII wieku kwiaty służyły nie tylko do dekoracji wnętrz, ale również zdobiły stroje, fryzury, meble i eleganckie przedmioty. Dziś także ich urok zachwyca i inspiruje. Mieli o tym okazje przekonać się mali i nieco więksi uczestnicy niedzielnych warsztatów, zorganizowanych przez Ośrodek Oświatowy MNW. Przyglądając się architekturze pałacu, warsztatowicze zastanawiali się jakie pomieszczenia powinny się znajdować w pałacu (buduar, salon, sypialnia, gabinet), do czego służyły i np. dlaczego pałacowa kuchnia znajdowała się na zewnątrz, w osobnym budynku. Nie zabrakło też czasu na kreatywną zabawę – dzieci bawiły się w robienie mebli z własnych ciał i odgadywanie poszczególnych przedmiotów (pokazanie toaletki nie było wcale łatwe!), a także samodzielnie tworzyły kwiatowe perły w kolorach rokoka, którymi potem ozdobiono taras Królikarni.

Warsztaty dla dzieci "Komnaty w kwiaty"

Zajęcia zostały przygotowane przez Ośrodek Oświatowy Muzeum Narodowego w Warszawie, a prowadziły je Joanna Czarnocka i Emilia Maryniak

Więcej zdjęć:

A już najbliższą niedzielę 21 sierpnia, zapraszamy do Królikarni na kolejne warsztaty: „Pałacowe gry i zabawy”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Królikarnia, Warsztaty i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *