KoLekcja w Królikarni

Warsztaty dla dzieci, lekcje dla młodzieży i wykłady dla dorosłych – wystawa „KoLekcja w Królikarni” to propozycja edukacyjna przeznaczona zarówno dla klas szkolnych, rodzin z dziećmi, jak i widzów indywidualnych. Czyli dla każdego coś dobrego!

Wystawa pomyślana została jako zapowiedź nowego wizerunku galerii stałych w Gmachu Głównym MNW. „KoLekcja w Królikarni” przygotowuje publiczność do zobaczenia znanych jej dzieł, ale przedstawionych według nowego klucza – nie w sposób chronologiczno-geograficzny, lecz według podziału na gatunki malarskie i funkcje obrazów. Cel wystawy w Królikarni jest jednak szerszy, zawiera się w haśle: „Jak patrzeć?” i stanowi część specjalnego programu edukacyjnego przygotowanego dla widzów na czas rearanżacji galerii.

Wystawie towarzyszy bogaty program edukacyjny.

W czwartki zapraszamy na cykl wykładów poświęcony zagadnieniom warsztatu artysty dawnego i współczesnego. Podczas najbliższego spotkania (24.11.2011) będzie można poznać tajniki warsztatu dawnych i współczesnych grafików.

Abraham Bosse, Les Graveurs en taille-douce, 1643

Niedzielne „To lubię” to spotkania z dziełami sztuki. Pracownicy Muzeum Narodowego w Warszawie opowiadają o wybranych dziełach sztuki z muzealnej KoLekcji. Najbliższą niedzielę (27.11.2011) będzie można spędzić z sześcioletnim Tadeuszem Kotarbińskim, przyszłym światowej sławy uczonym oraz  młodym Mieczysławem Kotarbińskim, przyszłym artystą, uwiecznionymi przez Władysława Podkowińskiego na obrazie Dzieci w ogrodzie.

Władysław Podkowiński, Dzieci w ogrodzie, 1892

Wybrane niedziele to także czas zabawy i nauki dla całej rodziny. Podczas familijnych warsztatów odkrywamy tajemnice malarskie, poznajemy ukryte w obrazach treści. I dobrze się bawimy!

Artystą być – warsztaty familijne, 20.11.2011 – po zajęciach

 

Szczegółowy  program edukacyjny znajdziecie tutaj: http://www.mnw.art.pl/index.php/pl/osrodek_oswiatowy/programy_do_wystaw_czasowych/kolekcja_w_krolikarni/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Królikarnia, Na Weekend, Warsztaty, Wystawa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *