Szkolimy się…

Miło nam poinformować, że Muzeum Narodowe w Warszawie uczestniczy w tym roku w programie pilotażowym „Akademia Zarządzania Muzeum” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest podnoszenie kwalifikacji oraz wzmocnienie kompetencji zarządczych i twórczych pracowników muzeów. Dzięki udziałowi w programie 18 pracowników MNW zostało przeszkolonych w zakresie zarządzania projektami w metodyce PRINCE2, 4 pracowników zostało przeszkolonych w zakresie podnoszenia kompetencji pracowników pierwszego kontaktu z publicznością na podstawie projektu ECHOCAST, a 2 pracowników, Kazimierz Mazan z Sekretariatu Dyrektora oraz Anna Mistewicz z Pracowni Konserwacji Sztuki Zdobniczej odbyło we wrześniu br. miesięczne staże w Victoria & Albert Museum w Londynie.

Anna Mistewicz była stażystką w Pracowni Konserwacji Metalu Victoria & Albert Museum. Celem stażu było poznanie schematu funkcjonowania Działu Konserwacji w V&A Museum oraz zakresu współpracy Działu Konserwacji z innymi działami muzeum przy organizacji wystaw czasowych, wypożyczaniu obiektów innym instytucjom, zapewnianiu bezpieczeństwa obiektom na galeriach stałych i w magazynach, przemieszczaniu zbiorów muzealnych oraz planowaniu pracy. Kazimierz Mazan był stażystą w Biurze Głównego Konserwatora V&A.

Celem stażu było rozpoznanie i ocena możliwości zastosowania w Muzeum Narodowym w Warszawie metod zarządzania oraz procedur kontroli zarządczej stosowanych w Victoria & Albert Museum.

Victoria & Albert Museum

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzeum Narodowe w Warszawie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *