Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Byk, gitara i piękna tancerka z czerwonym kwiatem we włosach – z jednej strony, soczysta zieleń przyrody, błękitna woda, czapka z pawim piórem i złowiona wielka ryba z drugiej. Z jakimi krajami kojarzą się te obrazy? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w piątek, 2 grudnia 2011 r., na wystawie Hiszpańskie wariacje, polskie szaleństwa… w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie zorganizował specjalne warsztaty. Tym razem wyjątkowo, ze względu na rearanżację galerii w gmachu głównym Muzeum, zaprosiliśmy naszych gości do Muzeum Plakatu.

Oglądając wspólnie wystawę rozmawialiśmy o tym jakimi znakami graficznymi i jakimi hasłami posługuje się twórca plakatu aby jego dzieło przyciągnęło naszą uwagę, poruszyło nas oraz przekazało zamierzoną treść. Następnie na warsztatach, przy pomocy własnoręcznie wykonanych farb, tworzyliśmy własne pamiątkowe plakaty. Zabawy było co niemiara, zobaczcie sami na zdjęciach.

Osoby niepełnosprawne są mile widzianymi gośćmi w Muzeum Narodowym w Warszawie przez cały rok. Odchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych są okazją do promowania Muzeum jako instytucji otwartej i przyjaznej. Co roku około 3 grudnia organizujemy dzień otwarty, kiedy osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie skorzystać z naszej oferty edukacyjnej.

Barbara Tichy
Dział Edukacji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *